Amphenol Aerospace Operations TVP00DT-15-55P-P25AD
TVP00DT-15-55P-P25AD picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DT-15-55P-P25AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00DT-15-55P-P25AD.pdf
Availability of TVP00DT-15-55P-P25AD
QUANTITY
TVP00DT-15-55P-P25AD Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DT-15-55P-P25AD
Internal Part NumberEIS-TVP00DT-15-55P-P25AD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DT-15-55P-P25AD
Related LinksTVP00DT-15, TVP00DT-15-55P-P25AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DT-15-55P-P25AD Details Description
Related parts for TVP00DT-15-55P-P25AD
IC CONTROLLER INTEL 32QFN datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOARD DAUGHTER DIGIPOT MCP4XXX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 0.100 SMD R/A GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
POWER RELAY ASSEMBLY datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf