Vishay/Vitramon CDR33BP102BJZRAT
CDR33BP102BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BP102BJZRAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1000PF 100V 5% BP 1210
Datasheet Download
CDR33BP102BJZRAT.pdf
Availability of CDR33BP102BJZRAT
QUANTITY
CDR33BP102BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BP102BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BP102BJZRAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR33
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BP102BJZRAT
Related LinksCDR33BP1, CDR33BP102BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BP102BJZRAT Details Description
Related parts for CDR33BP102BJZRAT
DSUB CABL-AFM37G/ AE37G / X datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
IC PSOC 16KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
16-CH PNP OUTPUT TERMINAL UNIT datasheet.pdf
BOX S STEEL 18.03"L X 15.04"W datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
SAV1 366 5C 1.22MM 0.5KG AM datasheet.pdf