TDK Corporation MLG1005S82NHTD25
MLG1005S82NHTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG1005S82NHTD25
Brief Description
FIXED IND 82NH 200MA 1.6 OHM SMD
Datasheet Download
MLG1005S82NHTD25.pdf
Availability of MLG1005S82NHTD25
QUANTITY
MLG1005S82NHTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG1005S82NHTD25
Internal Part NumberEIS-MLG1005S82NHTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance82nH
Tolerance±3%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.6 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant700MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG1005S82NHTD25
Related LinksMLG1005S, MLG1005S82NHTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG1005S82NHTD25 Details Description
Related parts for MLG1005S82NHTD25
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 200K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 2KVDC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.75A 58 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf