FFF 20020013-C021B01LF
20020013-C021B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020013-C021B01LF
Datasheet Download
20020013-C021B01LF.pdf
Availability of 20020013-C021B01LF
QUANTITY
20020013-C021B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020013-C021B01LF
Internal Part NumberEIS-20020013-C021B01LF
Standard Package2,700
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series03-350
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions2
Positions Per Level2
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²0.5-1.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020013-C021B01LF
Related Links20020013-, 20020013-C021B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020013-C021B01LF Details Description
Related parts for 20020013-C021B01LF
JUMPER-H1501TR/A3048R/H1501TR 2" datasheet.pdf
REG SW -15V 1.5A VERT T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.5GHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 120PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
CUT & POLISH WHEEL 16" 7A MED datasheet.pdf
INSERT FFA.2C.314. FOR 14LV datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 1.562A 50 MOHM datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
DUAL 20V PNP SILICON LOW SATURATION SWITCHING TRANSISTOR IC datasheet.pdf