FFF 20020034-G101B01LF
20020034-G101B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020034-G101B01LF
Datasheet Download
20020034-G101B01LF.pdf
Availability of 20020034-G101B01LF
QUANTITY
20020034-G101B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020034-G101B01LF
Internal Part NumberEIS-20020034-G101B01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package520
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series35-500
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions10
Positions Per Level10
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrewless - Leg Spring, Push-In Spring
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020034-G101B01LF
Related Links20020034-, 20020034-G101B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020034-G101B01LF Details Description
Related parts for 20020034-G101B01LF
LUG FORK CRIMP TERM #8 .171"H BR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL SERIAL 24-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 4.42 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 3POS SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 700MA 200 MOHM datasheet.pdf