FFF 20020034-H231B01LF
20020034-H231B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020034-H231B01LF
Datasheet Download
20020034-H231B01LF.pdf
Availability of 20020034-H231B01LF
QUANTITY
20020034-H231B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020034-H231B01LF
Internal Part NumberEIS-20020034-H231B01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package228
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series35-508
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions23
Positions Per Level23
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020034-H231B01LF
Related Links20020034-, 20020034-H231B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020034-H231B01LF Details Description
Related parts for 20020034-H231B01LF
CAP FILM 0.33UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 6-TSSON datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14DIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 83.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE MODULE 80V 400A 2TOWER datasheet.pdf
RES SMD 835 OHM 0.05% 1/5W 1506 datasheet.pdf