FFF 20020035-G181B01LF
20020035-G181B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020035-G181B01LF
Datasheet Download
20020035-G181B01LF.pdf
Availability of 20020035-G181B01LF
QUANTITY
20020035-G181B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020035-G181B01LF
Internal Part NumberEIS-20020035-G181B01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package280
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series35-500
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions18
Positions Per Level18
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020035-G181B01LF
Related Links20020035-, 20020035-G181B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020035-G181B01LF Details Description
Related parts for 20020035-G181B01LF
BOX ABS GRAY 6.88"L X 4.88"W datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 49MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT SKT datasheet.pdf