FFF 20020037-H091B01LF
20020037-H091B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020037-H091B01LF
Datasheet Download
20020037-H091B01LF.pdf
Availability of 20020037-H091B01LF
QUANTITY
20020037-H091B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020037-H091B01LF
Internal Part NumberEIS-20020037-H091B01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package600
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions9
Positions Per Level9
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020037-H091B01LF
Related Links20020037-, 20020037-H091B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020037-H091B01LF Details Description
Related parts for 20020037-H091B01LF
POT 20K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN RCPT PANEL 4PIN PC datasheet.pdf
FUSE 700A 690V 1FKE/90 AR UC datasheet.pdf
HEADER 29POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
WIRE STOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 50 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf