FFF HA03015000J0G
HA03015000J0G picture photo
Mfg. Part Number
HA03015000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
508 TB SPRING CLAMP 180D
Datasheet Download
HA03015000J0G.pdf
Availability of HA03015000J0G
QUANTITY
HA03015000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HA03015000J0G
Internal Part NumberEIS-HA03015000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,100
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesHA
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level3
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge14-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Leg Spring, Push-In Spring
FeaturesLever Actuated
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HA03015000J0G
Related LinksHA0301, HA03015000J0G Datasheet, FFF Distributor
HA03015000J0G Details Description
Related parts for HA03015000J0G
CAP CER 680PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2A 9-32VIN 5V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 60W datasheet.pdf
FILTERED FAN BOXES 105CFM 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX PNP 3.3MM 12-24VDC datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 5W T18 datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3.3V 65W datasheet.pdf