FFF 20020037-H121B01LF
20020037-H121B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020037-H121B01LF
Datasheet Download
20020037-H121B01LF.pdf
Availability of 20020037-H121B01LF
QUANTITY
20020037-H121B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020037-H121B01LF
Internal Part NumberEIS-20020037-H121B01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package520
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions12
Positions Per Level12
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020037-H121B01LF
Related Links20020037-, 20020037-H121B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020037-H121B01LF Details Description
Related parts for 20020037-H121B01LF
HOLDER BATTERY 2/3A OR 123A datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 11-13.5 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 165FBGA datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ MED PULSE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
TG6050 SHEET 300X300X0.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SMD PIANO SWITCH 4 POSITION datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
RES 1.8K OHM .3W .1% AXIAL datasheet.pdf