FFF 20020039-H071B01LF
20020039-H071B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020039-H071B01LF
Datasheet Download
20020039-H071B01LF.pdf
Availability of 20020039-H071B01LF
QUANTITY
20020039-H071B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020039-H071B01LF
Internal Part NumberEIS-20020039-H071B01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package720
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series35-508
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions7
Positions Per Level7
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020039-H071B01LF
Related Links20020039-, 20020039-H071B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020039-H071B01LF Details Description
Related parts for 20020039-H071B01LF
FIXED IND 2.2UH 2.93A 31.1 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 1W J LEAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
RES 32 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 35 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS FEED-THRU PIN datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
FUSE 17.5KV 20A 2"DIN BROWN SEAL datasheet.pdf