FFF 20020106-G151A01LF
20020106-G151A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020106-G151A01LF
Datasheet Download
20020106-G151A01LF.pdf
Availability of 20020106-G151A01LF
QUANTITY
20020106-G151A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020106-G151A01LF
Internal Part NumberEIS-20020106-G151A01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package330
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series06-500
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions15
Positions Per Level15
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL12A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020106-G151A01LF
Related Links20020106-, 20020106-G151A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020106-G151A01LF Details Description
Related parts for 20020106-G151A01LF
CONN EDGE DUAL .125 DIP 56POS datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RELAY SSR 280VAC 90A PANEL MOUNT datasheet.pdf
LP 7.50/135/4 OG datasheet.pdf
OSC XO 68.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 5W D5B datasheet.pdf