FFF 20020107-D121A01LF
20020107-D121A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020107-D121A01LF
Brief Description
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 3.81MM
Datasheet Download
20020107-D121A01LF.pdf
Availability of 20020107-D121A01LF
QUANTITY
20020107-D121A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020107-D121A01LF
Internal Part NumberEIS-20020107-D121A01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTerminal Blocks
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Design/SpecificationMultiple Series Improvement 16/Feb/2012
Multiple Devices Design 28/Apr/2014
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package270
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series06-381
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions12
Positions Per Level12
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020107-D121A01LF
Related Links20020107-, 20020107-D121A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020107-D121A01LF Details Description
Related parts for 20020107-D121A01LF
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUPLEX 23' datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.075" 5MM 3LD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf