FFF 20020108-C031A01LF
20020108-C031A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020108-C031A01LF
Brief Description
TERM BLOCK
Datasheet Download
20020108-C031A01LF.pdf
Availability of 20020108-C031A01LF
QUANTITY
20020108-C031A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020108-C031A01LF
Internal Part NumberEIS-20020108-C031A01LF
Standard Package2,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series06-350
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions3
Positions Per Level3
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020108-C031A01LF
Related Links20020108-, 20020108-C031A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020108-C031A01LF Details Description
Related parts for 20020108-C031A01LF
Crystal 4.194304MHz 50ppm 18pF 150 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 200V X7R 1825 datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 12-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 1.45K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 15.8 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf