FFF 20020109-H211A01LF
20020109-H211A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020109-H211A01LF
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERM BLOCK
Datasheet Download
20020109-H211A01LF.pdf
Availability of 20020109-H211A01LF
QUANTITY
20020109-H211A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020109-H211A01LF
Internal Part NumberEIS-20020109-H211A01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package260
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series06-508
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions21
Positions Per Level21
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL12A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020109-H211A01LF
Related Links20020109-, 20020109-H211A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020109-H211A01LF Details Description
Related parts for 20020109-H211A01LF
HEADER OPEN .030"DIA .300 14POS datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 2.1 OHM 145V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
RES SMD 3.4KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL PNP SMINI5 datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf