Recom Power R0.25D12-1515/H
R0.25D12-1515/H picture photo
Mfg. Part Number
R0.25D12-1515/H
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 15VIN +/-15VOUT
Datasheet Download
R0.25D12-1515/H.pdf
Availability of R0.25D12-1515/H
QUANTITY
R0.25D12-1515/H Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25D12-1515/H
Internal Part NumberEIS-R0.25D12-1515/H
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)13.5V
Voltage - Input (Max)16.5V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-15V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)8.3mA, 8.3mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case12-SMD Module (10 Leads)
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25D12-1515/H
Related LinksR0.25D1, R0.25D12-1515/H Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25D12-1515/H Details Description
Related parts for R0.25D12-1515/H
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED 470NM BLUE 1W SMD 6 X 6 datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 16.1MM ROUND datasheet.pdf