FFF 20020110-H051A01LF
20020110-H051A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020110-H051A01LF
Brief Description
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5.08MM
Datasheet Download
20020110-H051A01LF.pdf
Availability of 20020110-H051A01LF
QUANTITY
20020110-H051A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020110-H051A01LF
Internal Part NumberEIS-20020110-H051A01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTerminal Blocks
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Design/SpecificationMultiple Series Improvement 16/Feb/2012
Multiple Devices Design 28/Apr/2014
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package300
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series06-508
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions5
Positions Per Level5
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC-
Current - UL12A
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020110-H051A01LF
Related Links20020110-, 20020110-H051A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020110-H051A01LF Details Description
Related parts for 20020110-H051A01LF
KIT, RCPT, 50 POS, B SLOT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 250MA SOT23 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
BERGSTIK 0.100 TH datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
WHITE POLYESTER .65X.20" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
XG4 20AWG 7/28 6PR SHLD 300V datasheet.pdf