FFF 20020130-G211A01LF
20020130-G211A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020130-G211A01LF
Datasheet Download
20020130-G211A01LF.pdf
Availability of 20020130-G211A01LF
QUANTITY
20020130-G211A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020130-G211A01LF
Internal Part NumberEIS-20020130-G211A01LF
Standard Package245
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series30-500
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions21
Positions Per Level21
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Voltage - IEC-
Current - UL15A
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020130-G211A01LF
Related Links20020130-, 20020130-G211A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020130-G211A01LF Details Description
Related parts for 20020130-G211A01LF
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SC70 datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 32V 600W datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.22M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A D5A datasheet.pdf