FFF 20020130-H091A01LF
20020130-H091A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020130-H091A01LF
Datasheet Download
20020130-H091A01LF.pdf
Availability of 20020130-H091A01LF
QUANTITY
20020130-H091A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020130-H091A01LF
Internal Part NumberEIS-20020130-H091A01LF
Standard Package630
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series30-508
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions9
Positions Per Level9
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC-
Current - UL15A
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020130-H091A01LF
Related Links20020130-, 20020130-H091A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020130-H091A01LF Details Description
Related parts for 20020130-H091A01LF
VARISTOR 16.2V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
HEAT SHRINK YLW/GRN 3/8" X 200' datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER FREQ PROGR 28SOIC datasheet.pdf
HEAT SINK 42.5 X 42.5 X 24.5MM datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 100MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
HEATSINK W/CLIP - TO-247/TO-264 datasheet.pdf
RES 50 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf