FFF 20020131-C021A01LF
20020131-C021A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020131-C021A01LF
Datasheet Download
20020131-C021A01LF.pdf
Availability of 20020131-C021A01LF
QUANTITY
20020131-C021A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020131-C021A01LF
Internal Part NumberEIS-20020131-C021A01LF
Standard Package2,800
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series30-350
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions2
Positions Per Level2
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Voltage - IEC-
Current - UL8A
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020131-C021A01LF
Related Links20020131-, 20020131-C021A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020131-C021A01LF Details Description
Related parts for 20020131-C021A01LF
TWEEZER POINTED FINE AA 5.12" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 16BIT QUAD-CH 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 0.51 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 189K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 3.5' NM TNCM datasheet.pdf
SCC ABS 0 PSIA TO 15 PSIA datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 12A SC-70 datasheet.pdf