FFF 20020131-D191A01LF
20020131-D191A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020131-D191A01LF
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERM BLOCK
Datasheet Download
20020131-D191A01LF.pdf
Availability of 20020131-D191A01LF
QUANTITY
20020131-D191A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020131-D191A01LF
Internal Part NumberEIS-20020131-D191A01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Design 28/Apr/2014
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package270
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series30-381
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions19
Positions Per Level19
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation45°
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL8A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020131-D191A01LF
Related Links20020131-, 20020131-D191A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020131-D191A01LF Details Description
Related parts for 20020131-D191A01LF
CONN STACKING 2.1MM-2.7MM 20POS datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 26POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 12.3K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.27M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ C-BAND XFP datasheet.pdf
CAP MICA 200PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf