FFF 20020367-C061B11LF
20020367-C061B11LF picture photo
Mfg. Part Number
20020367-C061B11LF
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
TERM BLOCK
Datasheet Download
20020367-C061B11LF.pdf
Availability of 20020367-C061B11LF
QUANTITY
20020367-C061B11LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020367-C061B11LF
Internal Part NumberEIS-20020367-C061B11LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package1,800
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
Series-
Packaging-
Number of Levels-
Positions Per Level-
Pitch-
Mating Orientation-
Current-
Voltage-
Wire Gauge-
Mounting Type-
Wire Termination-
Features-
Color-
Operating Temperature-
Housing Material-
Contact Material - Plating-
Clamp Material - Plating-
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020367-C061B11LF
Related Links20020367-, 20020367-C061B11LF Datasheet, FFF Distributor
20020367-C061B11LF Details Description
Related parts for 20020367-C061B11LF
RELAY TIME DELAY DPDT 120VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 10VC 4FLIPCHIP datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.1A SMINI3 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.8VOUT 75W datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 2.0GHZ 1295FCBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 2W SMBG datasheet.pdf
PB FLUSH LENS RND GREEN datasheet.pdf
VARISTOR 7MM EPOXY 800A 19.8V datasheet.pdf
CAP CER 13PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf