FFF 20020618-M091A01LF
20020618-M091A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020618-M091A01LF
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
762 TB PLG SKT RA TMT
Datasheet Download
20020618-M091A01LF.pdf
Availability of 20020618-M091A01LF
QUANTITY
20020618-M091A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020618-M091A01LF
Internal Part NumberEIS-20020618-M091A01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Design 28/Apr/2014
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series07-762
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions9
Positions Per Level9
Number of Levels1
Pitch0.300" (7.62mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL32A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020618-M091A01LF
Related Links20020618-, 20020618-M091A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020618-M091A01LF Details Description
Related parts for 20020618-M091A01LF
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 DSH datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RES 7K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf