FFF 20021112-00012T1LF
20021112-00012T1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021112-00012T1LF
Brief Description
HD RA TH
Datasheet Download
20021112-00012T1LF.pdf
Availability of 20021112-00012T1LF
QUANTITY
20021112-00012T1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021112-00012T1LF
Internal Part NumberEIS-20021112-00012T1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package36
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021112
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021112-00012T1LF
Related Links20021112-, 20021112-00012T1LF Datasheet, FFF Distributor
20021112-00012T1LF Details Description
Related parts for 20021112-00012T1LF
IC MPU STRONGARM 232MHZ 432BGA datasheet.pdf
CABL AMC-TNC RP BLKHD JACK 200MM datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG RED 500' datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MOD USB 8 BIT SPI DEV 0.6" FT221 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf