FFF 20021112-00078T8LF
20021112-00078T8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021112-00078T8LF
Brief Description
HD RA TH
Datasheet Download
20021112-00078T8LF.pdf
Availability of 20021112-00078T8LF
QUANTITY
20021112-00078T8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021112-00078T8LF
Internal Part NumberEIS-20021112-00078T8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021112
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions78
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021112-00078T8LF
Related Links20021112-, 20021112-00078T8LF Datasheet, FFF Distributor
20021112-00078T8LF Details Description
Related parts for 20021112-00078T8LF
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
HOOK-UP 24AWG GRN/YEL 1000' datasheet.pdf
IC PWR MGMT LI-ION SYST 40WQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS PIN datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPDT datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.15A 400 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH LIMIT INDUSTRIAL datasheet.pdf
5600UF 10V 18X25MM 105C 10000H datasheet.pdf