FFF 20021121-00014C4LF
20021121-00014C4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00014C4LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HD SMT
Datasheet Download
20021121-00014C4LF.pdf
Availability of 20021121-00014C4LF
QUANTITY
20021121-00014C4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00014C4LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00014C4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package1,200
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021121
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00014C4LF
Related Links20021121-, 20021121-00014C4LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00014C4LF Details Description
Related parts for 20021121-00014C4LF
CARD MALE EXTENDER .156 36POS AU datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 90MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 110MA 6.8 OHM datasheet.pdf
4WALL TRIPOLARIZ HEADER 36 CONTA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.024UF RADIAL datasheet.pdf