FFF 20021121-00020D1LF
20021121-00020D1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00020D1LF
Brief Description
HD SMT
Datasheet Download
20021121-00020D1LF.pdf
Availability of 20021121-00020D1LF
QUANTITY
20021121-00020D1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00020D1LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00020D1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package22
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00020D1LF
Related Links20021121-, 20021121-00020D1LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00020D1LF Details Description
Related parts for 20021121-00020D1LF
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 10POS OR datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.020" (0.50mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 240VWM 403.83VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TERMINAL STRIP CONN 10POS R/A datasheet.pdf