FFF 20021121-00026D8LF
20021121-00026D8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00026D8LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HD SMT
Datasheet Download
20021121-00026D8LF.pdf
Availability of 20021121-00026D8LF
QUANTITY
20021121-00026D8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00026D8LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00026D8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package17
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021121
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00026D8LF
Related Links20021121-, 20021121-00026D8LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00026D8LF Details Description
Related parts for 20021121-00026D8LF
IC SRAM 16KBIT 15NS 24SOJ datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP 8SOIC datasheet.pdf
TLC5942EVM-248 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 26POS datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
EXTRACT TOOL datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS datasheet.pdf