FFF 20021121-00040D1LF
20021121-00040D1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00040D1LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HD SMT
Datasheet Download
20021121-00040D1LF.pdf
Availability of 20021121-00040D1LF
QUANTITY
20021121-00040D1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00040D1LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00040D1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package11
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021121
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions40
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00040D1LF
Related Links20021121-, 20021121-00040D1LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00040D1LF Details Description
Related parts for 20021121-00040D1LF
AC/DC CNVRTR 5V 12V -15V 15V 80W datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 4.4V ODRN 5SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% 1611 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 5.4A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 164.3555MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER RA ME HT GRN 1 datasheet.pdf