FFF 20021121-00054T1LF
20021121-00054T1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00054T1LF
Datasheet Download
20021121-00054T1LF.pdf
Availability of 20021121-00054T1LF
QUANTITY
20021121-00054T1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00054T1LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00054T1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package8
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions54
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00054T1LF
Related Links20021121-, 20021121-00054T1LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00054T1LF Details Description
Related parts for 20021121-00054T1LF
RES SMD 2.87K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Crystal 4.0000MHz 30ppm 18pF 120 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 2A datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf