FFF 20021121-00066D1LF
20021121-00066D1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00066D1LF
Datasheet Download
20021121-00066D1LF.pdf
Availability of 20021121-00066D1LF
QUANTITY
20021121-00066D1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00066D1LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00066D1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package6
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions66
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00066D1LF
Related Links20021121-, 20021121-00066D1LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00066D1LF Details Description
Related parts for 20021121-00066D1LF
MAX-LOC F4 1 .500-.625" STR datasheet.pdf
CONN FERRULE UNINSUL 2/0 AWG datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE MODULE 40V 300A 2TOWER datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 5W T18 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf