FFF 20021121-00070D4LF
20021121-00070D4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00070D4LF
Brief Description
HD SMT
Datasheet Download
20021121-00070D4LF.pdf
Availability of 20021121-00070D4LF
QUANTITY
20021121-00070D4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00070D4LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00070D4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package6
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021121
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions70
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Mounting TypeSurface Mount
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00070D4LF
Related Links20021121-, 20021121-00070D4LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00070D4LF Details Description
Related parts for 20021121-00070D4LF
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 196BGA datasheet.pdf
RES SMD 0.068 OHM 2% 1W 0815 datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 62POS DUAL PCB datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 50ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 150°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf