FFF 20021121-00080T4LF
20021121-00080T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00080T4LF
Brief Description
CONN HEADER 80POS DL UNSHRD SMD
Datasheet Download
20021121-00080T4LF.pdf
Availability of 20021121-00080T4LF
QUANTITY
20021121-00080T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00080T4LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00080T4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Featured ProductMINITEK 127™ Connector System
MezzSelect
PCN Design/SpecificationBTB header/receptacle 25/Feb/2013
BTB Design 25/Feb/2013
Standard Package11
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions80
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00080T4LF
Related Links20021121-, 20021121-00080T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00080T4LF Details Description
Related parts for 20021121-00080T4LF
RES SMD 162K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ5 datasheet.pdf
BEAD FERRITE 470 OHM 1A 1608 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
IC FPGA 516 I/O 896FBGA datasheet.pdf
D SUB 5W5 FE ANG_20A S4_BRACKET_ datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
IC RF TRANSISTOR 15W DMOS datasheet.pdf
CAP FILM 0.002UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf