Murata Electronics North America LQW18AN75NJ80D
LQW18AN75NJ80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN75NJ80D
Brief Description
FIXED IND 75NH 590MA 410 MOHM
Datasheet Download
LQW18AN75NJ80D.pdf
Availability of LQW18AN75NJ80D
QUANTITY
LQW18AN75NJ80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN75NJ80D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN75NJ80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance75nH
Tolerance±5%
Current Rating590mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)410 mOhm Max
Q @ Freq28 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant2.28GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.035" W (1.65mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN75NJ80D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN75NJ80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN75NJ80D Details Description
Related parts for LQW18AN75NJ80D
RES SMD 56.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
BUTT SPLICE 300-1510CMA RED TIN datasheet.pdf
16P MTA100 CONN ASSY RED LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
SMA PLUG FOR BELDEN 1672A 1672J datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER TM 201/12 V0 datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf