FFF 20021121-00094D8LF
20021121-00094D8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00094D8LF
Brief Description
HD SMT
Datasheet Download
20021121-00094D8LF.pdf
Availability of 20021121-00094D8LF
QUANTITY
20021121-00094D8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00094D8LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00094D8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package4
SeriesMinitek 127™ 20021121
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions94
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00094D8LF
Related Links20021121-, 20021121-00094D8LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00094D8LF Details Description
Related parts for 20021121-00094D8LF
FUSE GLASS 2A 250VAC 125VDC 2AG datasheet.pdf
TVS DIODE 154VWM 246VC SMB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
KSP-M63-18 EX PLUG NYLON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP TRIM 8-90PF 200V THRU HOLE datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf