FFF 20021122-00026C1LF
20021122-00026C1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021122-00026C1LF
Brief Description
HD RA SMT
Datasheet Download
20021122-00026C1LF.pdf
Availability of 20021122-00026C1LF
QUANTITY
20021122-00026C1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021122-00026C1LF
Internal Part NumberEIS-20021122-00026C1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,600
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021122
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.150" (3.81mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021122-00026C1LF
Related Links20021122-, 20021122-00026C1LF Datasheet, FFF Distributor
20021122-00026C1LF Details Description
Related parts for 20021122-00026C1LF
IC MCU 8/16BIT ROMLESS 40DIP datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
HEADER 7POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 3A DO214AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 88POS 2MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
KK RPC 156 HDR ASSY FRLK RA 08 C datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf