FFF 20021122-00028D8LF
20021122-00028D8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021122-00028D8LF
Datasheet Download
20021122-00028D8LF.pdf
Availability of 20021122-00028D8LF
QUANTITY
20021122-00028D8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021122-00028D8LF
Internal Part NumberEIS-20021122-00028D8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.150" (3.81mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021122-00028D8LF
Related Links20021122-, 20021122-00028D8LF Datasheet, FFF Distributor
20021122-00028D8LF Details Description
Related parts for 20021122-00028D8LF
CAP CER 1500PF 500V X7R 1808 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS R/A W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 24VOUT datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG6 18AWG 3000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 300W datasheet.pdf