FFF 20021122-00058D8LF
20021122-00058D8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021122-00058D8LF
Datasheet Download
20021122-00058D8LF.pdf
Availability of 20021122-00058D8LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
20021122-00058D8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021122-00058D8LF
Internal Part NumberEIS-20021122-00058D8LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOL20021122-000yyyyLF 14/Oct/2014
Standard Package7
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions58
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.150" (3.81mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021122-00058D8LF
Related Links20021122-, 20021122-00058D8LF Datasheet, FFF Distributor
20021122-00058D8LF Details Description
Related parts for 20021122-00058D8LF
IC SUPERVISOR MPU RESET SC70-4 datasheet.pdf
RES SMD 1.13 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.1M OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 50POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
CONN CARRIER HOOD IP65/67 datasheet.pdf
RES 2.66 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf