FFF 20021122-00080T8LF
20021122-00080T8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021122-00080T8LF
Datasheet Download
20021122-00080T8LF.pdf
Availability of 20021122-00080T8LF
QUANTITY
20021122-00080T8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021122-00080T8LF
Internal Part NumberEIS-20021122-00080T8LF
Standard Package5
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions80
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.150" (3.81mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021122-00080T8LF
Related Links20021122-, 20021122-00080T8LF Datasheet, FFF Distributor
20021122-00080T8LF Details Description
Related parts for 20021122-00080T8LF
FEED-THRU TERM BLOCK 20-8AWG datasheet.pdf
LABEL TT POLY WHT 0.65 X 0.20" datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 8-SOIC datasheet.pdf
GSP1 APPLIANCE INLET 10A 70 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .4MM 80POS datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC datasheet.pdf
LED DRIVER 200W 2450MA 120-277 datasheet.pdf