FFF 20021122-00090D4LF
20021122-00090D4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021122-00090D4LF
Brief Description
HD RA SMT
Datasheet Download
20021122-00090D4LF.pdf
Availability of 20021122-00090D4LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
20021122-00090D4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021122-00090D4LF
Internal Part NumberEIS-20021122-00090D4LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOL20021122-000yyyyLF 14/Oct/2014
Standard Package4
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021122
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions90
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.150" (3.81mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021122-00090D4LF
Related Links20021122-, 20021122-00090D4LF Datasheet, FFF Distributor
20021122-00090D4LF Details Description
Related parts for 20021122-00090D4LF
IC REG BUCK 2.5V 0.6A SYNC SOT23 datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 3W DO216AA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 672.1562MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 128PO datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
COMBO 43W2 M PCB STR HP G TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
IGBT 1200V 15A TO247 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
IC OPAMP TRANSIMP 9GHZ DIESALE datasheet.pdf