FFF 20021221-00006D8LF
20021221-00006D8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021221-00006D8LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
1.27 HD SMT SHRD
Datasheet Download
20021221-00006D8LF.pdf
Availability of 20021221-00006D8LF
QUANTITY
20021221-00006D8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021221-00006D8LF
Internal Part NumberEIS-20021221-00006D8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Featured ProductMINITEK 127™ Connector System
MezzSelect
Standard Package41
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021221
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions6
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021221-00006D8LF
Related Links20021221-, 20021221-00006D8LF Datasheet, FFF Distributor
20021221-00006D8LF Details Description
Related parts for 20021221-00006D8LF
FAN AXIAL 172X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
IC SOC W/RF TXRX 8051 MCU 36QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT RA datasheet.pdf