FFF 20021311-00024T1LF
20021311-00024T1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021311-00024T1LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 24 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
20021311-00024T1LF.pdf
Availability of 20021311-00024T1LF
QUANTITY
20021311-00024T1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021311-00024T1LF
Internal Part NumberEIS-20021311-00024T1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package17
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021311
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021311-00024T1LF
Related Links20021311-, 20021311-00024T1LF Datasheet, FFF Distributor
20021311-00024T1LF Details Description
Related parts for 20021311-00024T1LF
RES SMD 49.9K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 3.57M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BATTERY BACKUP 4.63V 8-UDFN datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 51 TYPE A 5POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
MCU 64KB FLASH 10BIT ADC 32LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
AS 16, 12P WIRE SEAL, STD datasheet.pdf
TV 5C 5#16 SKT RECP datasheet.pdf
110 dB, 192kHz 8-Ch CODEC WITH PLL IC datasheet.pdf