Yageo MFR-25FBF52-412R
MFR-25FBF52-412R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-412R
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 412 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-412R.pdf
Availability of MFR-25FBF52-412R
QUANTITY
MFR-25FBF52-412R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-412R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-412R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMFR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)412
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-412R
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-412R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-412R Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-412R
GDT 600V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC SOC SHDSL DUAL-CH 324-LBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES 673 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS PIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 91MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf