FFF 20021311-00064T1LF
20021311-00064T1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021311-00064T1LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 64 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
20021311-00064T1LF.pdf
Availability of 20021311-00064T1LF
QUANTITY
20021311-00064T1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021311-00064T1LF
Internal Part NumberEIS-20021311-00064T1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021311
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions64
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021311-00064T1LF
Related Links20021311-, 20021311-00064T1LF Datasheet, FFF Distributor
20021311-00064T1LF Details Description
Related parts for 20021311-00064T1LF
IC CRIMZON Z8 MCU OTP 4K 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.27KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
METRAL 1000 HDR SHRD 1MOD 5ROW datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
RESISTIVE & OPTICAL RIVET 388 datasheet.pdf
RES 32 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 12COND 18AWG BLK SHLD 100' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf