Panasonic Electronic Components DZ2S110M0L
DZ2S110M0L picture photo
Mfg. Part Number
DZ2S110M0L
Brief Description
DIODE ZENER 11V 150MW SSMINI2
Datasheet Download
DZ2S110M0L.pdf
Availability of DZ2S110M0L
QUANTITY
DZ2S110M0L Order Process
Ship out your order
Specifications of DZ2S110M0L
Internal Part NumberEIS-DZ2S110M0L
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)11V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-79, SOD-523
Supplier Device PackageSSMini2-F5-B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DZ2S110M0L
Related LinksDZ2S1, DZ2S110M0L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
DZ2S110M0L Details Description
Related parts for DZ2S110M0L
TRANSF AUDIO 150/600 150/600 IMP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 45DEG 12POS 5MM datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 16V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SC70-5 datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 64POS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 44SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
RES 330 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES NTWRK 8 RES 8.2K OHM 12LBGA datasheet.pdf