FFF 20021311-00066T8LF
20021311-00066T8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021311-00066T8LF
Brief Description
Connector Receptacle 66 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Through Hole
Datasheet Download
20021311-00066T8LF.pdf
Availability of 20021311-00066T8LF
QUANTITY
20021311-00066T8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021311-00066T8LF
Internal Part NumberEIS-20021311-00066T8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions66
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021311-00066T8LF
Related Links20021311-, 20021311-00066T8LF Datasheet, FFF Distributor
20021311-00066T8LF Details Description
Related parts for 20021311-00066T8LF
TERM BLOCK HDR 32POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
BANANA PLUG D-I-Y GOLD BLACK datasheet.pdf
SWITCH SIP SPST 6POS VERT UNSLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 64LFBGA datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.8VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V 20% X5R 0603 datasheet.pdf