Vishay/Vitramon CDR31BP510BJZMAT
CDR31BP510BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP510BJZMAT
Brief Description
CAP CER 51PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP510BJZMAT.pdf
Availability of CDR31BP510BJZMAT
QUANTITY
CDR31BP510BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP510BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP510BJZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP510BJZMAT
Related LinksCDR31BP5, CDR31BP510BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP510BJZMAT Details Description
Related parts for CDR31BP510BJZMAT
DIODE MODULE 400V 142A TO244AB datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 30AWG BLACK datasheet.pdf
FAN BLOWER 12X3MM VAPO 3VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 3UH 4.7A 21.6 MOHM SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 150MA SOD323 datasheet.pdf
750 TB SOC VER POKA-YOKE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 12A 250V datasheet.pdf
100 MODII 2 PC RECP HSG C/E datasheet.pdf
10P CST100 SHRD HDR ASSY WOPEG datasheet.pdf
SS TIMR RPT CYCLE, 2M, 110VAC datasheet.pdf