FFF 20021311-00080T4LF
20021311-00080T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021311-00080T4LF
Brief Description
Connector Receptacle 80 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
20021311-00080T4LF.pdf
Availability of 20021311-00080T4LF
QUANTITY
20021311-00080T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021311-00080T4LF
Internal Part NumberEIS-20021311-00080T4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Featured ProductMINITEK 127™ Connector System
MezzSelect
PCN Design/SpecificationBTB header/receptacle 25/Feb/2013
BTB Design 25/Feb/2013
Standard Package11
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions80
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021311-00080T4LF
Related Links20021311-, 20021311-00080T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021311-00080T4LF Details Description
Related parts for 20021311-00080T4LF
SCR 12A 15MA 600V DPAK datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE MODULE 40V 240A HALF-PAK datasheet.pdf
FUSE RENEWABLE CLASS H 70A 600V datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CTV 100C 100#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
TV 7C 7#20 PIN RECP datasheet.pdf
AB 5C 3#16, 2#8 PIN PLUG datasheet.pdf
5 MHz Single-Supply Operational Amplifiers IC datasheet.pdf