FFF 20021311-00080T8LF
20021311-00080T8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021311-00080T8LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 80 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Through Hole
Datasheet Download
20021311-00080T8LF.pdf
Availability of 20021311-00080T8LF
QUANTITY
20021311-00080T8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021311-00080T8LF
Internal Part NumberEIS-20021311-00080T8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021311
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions80
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021311-00080T8LF
Related Links20021311-, 20021311-00080T8LF Datasheet, FFF Distributor
20021311-00080T8LF Details Description
Related parts for 20021311-00080T8LF
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 8CHAN 5V 24SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
SCR NON-SENS 200V 65A ISO TO218X datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 162 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
AB 5C 3#12, 2#8 PIN RECP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 09VOUT datasheet.pdf