FFF 20021321-00010D8LF
20021321-00010D8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021321-00010D8LF
Brief Description
Connector Receptacle 10 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Surface Mount
Datasheet Download
20021321-00010D8LF.pdf
Availability of 20021321-00010D8LF
QUANTITY
20021321-00010D8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021321-00010D8LF
Internal Part NumberEIS-20021321-00010D8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package41
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021321
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeSurface Mount
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021321-00010D8LF
Related Links20021321-, 20021321-00010D8LF Datasheet, FFF Distributor
20021321-00010D8LF Details Description
Related parts for 20021321-00010D8LF
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC PWM 5BIT 10KHZ 2-WIRE 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 698K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC EXPANDABL 5CH I2C HUB 20TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
SUSPENSION ELBOW SYSTEM 50 datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMBJ datasheet.pdf
IC FPGA 369 I/O 484FBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 200MW SOD323 datasheet.pdf